1. Każda osoba może mieć tylko jednego wrestlera, oprócz tego może mieć menadżera / menadżerki (nie ma limitów)

2. By wygrać walkę musisz napisać lepszy RP niż twój przeciwnik. RP to speech jaki wygłasza wrestler o czekającej go walce, przeciwniku. Miejsce speechu jest dowolne. Rp-y wysyła się na RP Board (jeżeli nie będzie działał, to wysyłajcie mailem). Przyjmowany jest tylko jeden RP na galę. Jeżeli ktoś napisze więcej, to i tak szefostwo uzna tylko pierwszy RP-es. Oprócz RP, bardzo ważny jest także twój gimmick (im bardziej kreatywny tym lepiej). Uwaga, w EWF, bierzemy też pod uwagę twoje poprzednie Rp-y. Im więcej kolejnych-dobrych RP-ów, tym dla ciebie lepiej. Im rzadziej piszesz RP, tym będziesz niżej w prywatnym rankingu szefostwa EWF. Zwykle na push trzeba jednak trochę poczekać, chociaż może się zdarzyć że komuś uda się szybko dostać monster push. „Odpowiadanie” na eRPy przeciwnika jest zakazane. Nawiązywanie do eRPów przeciwnika także jest niewskazane. 

3. !!!UWAGA!!! - Wrestler EWF nie może być właścicielem, wrestlerem, bookerem lub w jakikolwiek sposób udzielać się w innym e-fedzie. Osoba uprawiająca tego typu zboczony proceder w trybie pilnym zostanie zwolniona i bardzo możliwe, że w przyszłości nie zostanie ponownie przyjęta do EWF. Radzimy dobrze się zastanowić czy chcecie walczyć dla EWF czy dla innej federacji.

4. Dobry RP nie musi być bardzo długi. Ważne żeby był konkretny i dotyczył przede wszystkim czekającej cię walki. W EWF nie cierpimy lania wody, tak więc teksty o porwaniu przez UFO wam nie pomogą. Fabuła w RP jest wręcz niezbędna, ale oczywiście byłoby dobrze gdyby w jakiś sposób była związana z czekającą was walką. Odnoszenie się do aktualnie panującej sytuacji w EWF, wszelkiego typu nawiązania i ogólnie pojęta kreatywność będą oczywiście premiowane. Typy na inne walki, wklejanie wypowiedzi przeciwników oraz obszernych fragmentów gal lub walk (gdy jest to nieuzasadnione) także raczej wam nie pomogą. Mile widziane w RP jest także poczucie humoru, gdyż w EWF nie zapominamy że e-fed to przede wszystkim zabawa. Nie należy używać dużych czcionek i pstrokatych kolorów, gdyż szefostwo EWF może się wkurzyć i potraktować ten RP jako nie napisany. Proszę ograniczyć do minimum liczbę przekleństw, najwyżej że uzasadnia to wasz gimmick. W RP-sach nie toleruje się używania realnych osób, tak więc wizyta u Wojciecha Jagielskiego, seks z Shazzą, bójka barowa z Andrzejem Gołotą czy wspólne blokady z Andrzejem Lepperem na pewno wam nie pomogą.

5. UWAGA - Czasami może zdarzyć się sytuacja że osoba pisząca do tej pory bardzo dobre i regularne RP-y, z jakichś przyczyn (o których władze EWF będą poinformowane) nie może napisać swojego speechu (np: szlaban rodziców lub działania Microsoftu). Szefostwo EWF może wtedy rozważyć zlitowanie się nad tą osobą i zrobienie np: no contest. Ale żeby jego przeciwnik nie był pokrzywdzony, wkrótce na 100% dojdzie do walki rewanżowej i wtedy RP musi być napisany.

6. Propozycję meczu możesz zgłosić w swoim RP lub wysłac maila do szefostwa. Szefostwo to rozważy i być może wyrazi zgodę. Ilość czasu antenowego na gali zależy od eRPów. Pisząc dobre RP zapewniacie sobie aktywną rolę podczas trwania gali.

7. UWAGA - Osoby przychodzące do EWF już po starcie federacji, teoretycznie walczą najpierw w dark matchu (walka odbywająca się przed galą, nie ujęta w scenariuszu samej gali). Do dark matchu muszą napisać RP, który także tu jest podstawą wybrania zwycięzcy. Opis dark matchu na gali jest skrócony. Jeżeli dark match wypadnie dobrze, przechodzicie do głównej gali i od tego dark matchu może zależeć pozycja w EWF z jakiej wystartujecie. Jeśli poziom waszych RP-ów zostanie uznany za niewystarczający - wtedy niestety możecie zostać zatrzymani w dark matchach na dłużej.

8. UWAGA - W EWF zależy nam żebyście mieli jak największy wpływ na swoje walki. Tak więc czekamy na propozycję wszelkich angle'i (pomysł lub scenariusz zdarzenia z udziałem dwóch lub więcej wrestlerów, lub oficjeli EWF), ataków (wbiegnięcia podczas walk), strategii (odwrócenie się od swojego partnera z teamu czy wywiad przeprowadzany podczas gali) proponowanych walk czy speechy jakie chcecie wygłosić na gali. Możecie także przysyłać propozycję opisu swoich walk (bez finishów), bardzo możliwe że zostanie to uznane i wasz opis pojawi się na gali. Możecie także zaproponować komentowanie jakiejś walki przez waszego wrestlera, ale pod warunkiem że przyślecie kwestie które on ma wygłosić. Gdy chcecie zacząć z kimś feud, to najlepiej zacząć od zaatakowania przyszłego przeciwnika podczas jego walki. Poinformujcie też szefostwo że chcecie mieć konflikt z wrestlerem X i wtedy szefostwo EWF napisze odpowiednie scenariusze. Pamiętajcie, że gdy wysyłacie strategię, piszcie też do czego ona ma prowadzić w dłuższym okresie - bo pisząc gale muszę wiedzieć jak wyobrażacie sobie rozwój swojej postaci. Jeśli ktoś wykazuje się regularnym zaangażowaniem w tego typu sprawy władze EWF na pewno nie pozostaną obojętne i będą doceniać tego typu poświęcenia, pamiętając jednocześnie, że najważniejszym kryterium nadal pozostaje RP. (Podsumowując możecie zgłaszać najróżniejsze rzeczy i potem pozostaje tylko modlitwa czy zostanie to uwzględnione podczas gali.)

9. Osobami które sprawują władzę w EWF są imperator Game i towarzysz Szakal. Oni decyduje o zwycięstwach, porażkach itp. Nie przyjmujemy też żadnych protestów dotyczących czyj RP był lepszy lub kto powinien wygrać walkę. Nie po to wkładamy tyle wysiłku w prowadzenie EWF, żeby ktoś krytykował nasz booking. W razie czego, delikatnie polecamy odejście do innej federacji (o ile takowa istnieje, co zwykle się nie zdarza). Oczywiście czekamy na wszelkie oceny dotyczące sposobu pisania gal, a także na pomysły które ulepszą EWF. Oprócz wymienionych osób w pisaniu gali mogą i będą pomagać inne osoby ale ogranicza się to tylko do pisania walk lub konkretnych segmentów.

10. UWAGA -  Konieczne jest napisanie czy jesteście face'ami czy heelami. EWF to nie (nomen omen) Japonia, tu wrestler ma wyrazisty gimmick.

11. W EWF gala odbywa się co dwa tygodnie i nazywa się "Wrestlepalooza". Przez cały rok w EWF odbywa się tylko JEDNA gala PPV w roku i jest to „Kwietniowa Anarchia(jakby ktoś się nie domyślił odbywa się ona w kwietniu choć może z tym bywać różnie). Jak już wspomniano wyżej, z nieukrywaną radością przyjmujemy wszelkie uwagi (strategie, ataki, opisy walk) co do Wrestlepaloozy. Gala może się spóźnić - jesteśmy tylko ludźmi. Narzekania i ciągłe wypytywanie „kiedy gala?” w żaden sposób nie przyśpieszą jej publikacji. 

12. W EWF mamy cztery pasy mistrzowskie: EWF World Title, EWF Fuck the World title, EWF Evolution Title i EWF Tag Team Titles. Od czasu do czasu pojawia się także PCW Polish Title. W EWF co jakiś czas odbywają się także walki o Puchar Szczęściarza. Jeżeli pas nie jest broniony (teoretycznie) przez 30 dni, tytuł zostaje zawieszony i odbywa się tournament o ten pas. Nieaktywne już pasy to: EWF TV title oraz EWF Dark Division title.

13. !!!UWAGA!!! – W swoich RP kategorycznie zabronione jest używanie przedstawicieli władz EWF. Jedyne postacie, które są ogólnodostępne dla każdego to: Ulryka Rothschild, Vesna Obrenowić, Mariusz Max Kolanko, Jan Kowalski i Tony Hogański. Ich użycie nie wiążę się z żadnymi pozwoleniami. Jakiekolwiek wykorzystanie w RP innych pracowników (Ponurego Grabarza, Pana Józefa, Dagmarę Zielińską, Felipe Castro, Esmeraldę Martinez, Game’a lub Szakala) kończy się automatycznym przegraniem walki. Jeśli ktoś koniecznie chce użyć w RP-się jakiegoś przedstawiciela władz musi złożyć podanie do imperatora, wyjaśnić swoje motywy i jaki jest jego cel użycia tego typu postaci. Nie oszukujmy się jednak, macie tylko 2% szans, że taka zgoda zostanie wydana. Oczywiście nie można używać też innych wrestlerów, chyba że tworzą z tobą team lub powiadomili o swojej zgodzie szefostwo EWF. Wszelkie przejawy zdziczenia (gwałty, porwania przez UFO, rytualne mordy, nadmierna liczba przekleństw) będą surowo tępione. Zabronione jest też bicie wszelkiego typu oficjeli EWF (od kamerzystów przez ochroniarzy aż po komentatorów).

14. Jeżeli macie zamiar wyjechać na urlop, byłoby dobrze gdybyście poinformowali szefostwo jak długo was nie będzie. Gdyby urlop był krótki, szefostwo może poinformować was o swoich tajnych planach bookerskich (następny przeciwnik) i możecie napisać RP jeszcze przed opublikowaniem karty na tę galę.

15. W EWF gale komentują Jan Kowalski oraz Tony Hogański. Wywiady przeprowadza Ulryka Rothschild, Vesna Obrenowić, Mariusz Max Kolanko (już rzadziej z uwagi na inne zobowiązania). Podczas gal wywiady może przeprowadzać także Pan Józef (aby wykorzystać go w eRPie należy uzyskać zgodę). Sędziami są Lech Grudziński, Antoni Bryndza oraz Dark Sędzia (pracował wcześniej w ramach zesłanej na Sybir Dark Division), od czasu to czasu mogą pojawić się pracujący na pół etatu japońscy sędziowie. Walki zapowiada Angelika Kucharska.

16. W EWF szefostwo jest od prowadzenia federacji, a nie od walczenia. Tak więc nie musicie się martwić, że podobnie jak w federacji XXX, booker czy prezydent da sobie monster push i trzy pasy mistrzowskie. W EWF jest to niemożliwe. Syndrom Lorda Dupy na pewno tu nie zadziała.

17. Wszelkie komentarze dotyczące gal, wsadzajcie na Forum EWF.

18. Z EWF się nie odchodzi, z EWF jest się zwalnianym. W EWF nie mają znaczenia wasze poprzednie sukcesy, tak więc pisanie do szefostwa że miałem 13 razy jakiś pas mistrzowski w innym e-fedzie jest bez znaczenia. I przestańcie pisać w RP-sach o tym co działo się w innych federacjach w przeszłości - gówno mnie to obchodzi.

19. UWAGA - zarząd EWF może zrobić z twoim wrestlerem dosłownie wszystko. Zapisując się do Federacji oddajesz swojego wrestlera pod "opiekę" zarządu. To właśnie zarząd decyduje czy w danej chwili jesteś face'm czy heel'em i władze EWF mogą cię "przekręcić" bez pytania o zgodę.

20. Zabrania się podejmowania w swoich eRPach wszelkich separatystycznych akcji mających na celu zmianę dotychczasowego porządku waszego wrestlera w EWF. Należy to rozumieć jako ZAKAZ: heel lub face turnów, rozbijania tag teamów, gwałtownych zmian charakterologicznych. Wszelkie tego typu akcje będą surowo karane. Jeśli chodzi o ten aspekt to w EWF nie pełnicie funkcji kreacyjnej lecz wykonawczą.

21. Odradza się denerwowanie władz EWF, bowiem może skończyć się to ośmieszająca sytuacją podczas Wrestlepaloozy. Władze EWF są wyrozumiałe dla zagubionych owieczek prowadząc politykę „trzech szans”, jednakże nie należy nadużywać cierpliwości imperatora Game’a, bo to z reguły źle się kończy. Choć zarząd wybacza, to jednak ZAWSZE zapamiętuje (krążą plotki, że w EWF każdy ma swoją teczkę). Uważajcie lepiej co mówicie, bo w przyszłości może się to marnie skończyć.

22. Przeciwwskazane są kłótnie, bluzgi i oskarżanie innych wrestlerów na Forum, to robi tak fatalne wrażenie, że w jednym z ostatnich „okresów schyłkowych” na Forum zawsze ktoś się z kimś kłócił. Najlepiej zachować miłą i pokojową atmosferę, tak by wszyscy byli szczęśliwi.  

23. Najwyższą władzę EWF cechuje brak zasadniczej możliwości tworzenia luk w swym postępowaniu. Jeśli jakaś doktryna przyjmowana przez władze EWF uważana jest za ostateczną, a więc niezmienną i nieodwołalną, to zawiera to w sobie założenie, że jest ona aktem nieomylnym. Dotyczy to wszelkich aktów i decyzji ogłaszanych przez władze EWF.

24. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów wypuszczonych przez EWF (archiwalne gale, regulaminy, pasy i ich historie) bez zgody władz EWF. Wypada zapytać o zgodę, a nie samowolnie korzystać z dziedzictwa EWF (tak na serio to nie warto pytać o zgodę, bo i tak wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie).

25. Na koniec każdego roku kalendarzowego, o ile nie wydarzy się nic tragicznego, rozdawane są nagrody (tzw. Felki) za osiągnięcia dokonane w minionym roku.

26. Spełnienie wszystkich wymienionych wyżej warunków spowoduje że twoje stosunki z szefostwem EWF będą układały się dobrze i masz szanse na push. Jeżeli coś ci nie odpowiada, to EWF nie jest dla ciebie.

27: !!Informacje dodatkowe:!!

A) Charakterystyczne miejsca znajdujące się w halach: kafeteria prowadzona przez Pannę Zosieńkę (twór ten powstał w wyniku fuzji bufetu Pani Zosi ze stołówką); we Wrocławiu znajduje się EWF Hall of Fame (w pewnym momencie przechrzczona na EWF Hall of Game, obecnie znów działa w swej starej roli), zwiedzając halę EWF należy odwiedzić m.in. kotłownię (przez kilka miesięcy była w niej prowadzona komunistyczna agitacja, kontrolował ją Dark Avenger, lecz tak naprawdę jest to tajemnicze królestwo Pana Józefa), biuro Prezydenta EWF (rezyduje tutaj Esmeralda Martinez),  legendarny „Schowek na miotły” (tutaj znajduje się słynne i kontrowersyjne biuro Dagmary „Petruelli” Zielińskiej, schowek zasłynął z wyskakujących z niego Azjatów), wewnętrzny parking (znajdujący się zwykle w samej hali lub w podziemiu, był świadkiem wielu niecodziennych sytuacji), zewnętrzny parking (w czasach komunistycznych odbywały się tu wiece poparcia dla komunistów), biuro Komisarza Szakala (spotkać tu można jego paprotkę), areszt GRU (trafiają tu nieposłuszni wrestlerzy), stanowisko pana Wojtka (sprzedaje kiełbaski i hot-dogi, które polecają Tony Hogański oraz Sandman), jednak zdecydowanie najważniejszym miejscem w hali jest słynny AUTOMAT Z FELKOCOLĄ (był świadkiem wielu niesamowitych zdarzeń, EWF Dark Champem, czasem zdarza się, że wypluta puszka będzie oznaczona logiem P-C-W).

B) Miejsca już niedostępne, ale zrekonstruowane w EWF Hall of Fame: marmurowa sala Komitetu Centralnego EWF (z monumentalnym biurkiem stylizowanym na Mauzoleum Lenina), biuro Przewodniczącego Rady Nadzorczej EWF Corp. (bogato zdobione różnego rodzaju chińsko-japońskimi dziełami sztuki, we Wrocławiu zamontowano oczywiście już tylko kopie, oryginały powróciły do Japonii), dawna siedziba Dark Division (bliżej nieokreślona toaleta), znajdujący się nieopodal automat do VooDoo-Pepsi (niesprawny, podobno w środku siedzi były wrestler Shagrath, który wypluwa puszki), wrocławskie muzeum zrekonstruowało także słynne biurko z kości słoniowej (należało do Felixa Castro, jednak sławę przyniosło mu urzędowanie Esmeraldy Martinez, los oryginału nieznany), rekonstrukcji poddano także słynny bufet Pani Zosi a także stołówkę dla mniej zamożnych pracowników EWF (krążyły niesprawdzone plotki, że przy układaniu jadłospisu maczał palce Jan Kowalski, personalia szefa kuchni nigdy nie zostały ujawnione).

C) Inne informacje: w okresie reżimu komunistycznego wrestlerzy zsyłani byli na Sybir (wielu między innymi Juice nigdy nie powrócił, jednak np. Mind Mower, Ponury Grabarz i Dagmara zdołali się stamtąd wydostać); Wrestlepaloozę przez jakiś czas oficjalnie komentowali: Antoni Bryndza, Władimir Sharanovitz oraz Shaman; prężnie działa EWF ShopZone sprzedający różnego rodzaju dziwne rzeczy.

D) Rola GRU: jest to oficjalna nazwa agencji ochrony EWF. Nazwa GRU (czyli: Gławnoje Razwiedywatielnoje Uprawlenije, Główny Zarząd Wywiadowczy Sztabu Generalnego) została wprowadzona do użycia w chwili przejęcia władzy przez komunistyczny aparat Franciszka Aleksandrowicza Rokossowskiego i nie została zniesiona do chwili dzisiejszej (nikomu nie udało się ustalić roli Sztabu Generalnego EWF). GRU od początku wywierało wielki wpływ na EWF (z tego obozu wywodzą się Franciszek Rokossowski i większość działaczy komunistycznych). Po upadku komunizmu Esmeralda Martinez próbowała zastąpić GRU „Gwardią Prezydencką”, lecz próba ta zakończyła się niepowodzeniem. W marcu roku 2003 władzę w GRU przejął powracający do federacji Game, który oczyścił GRU z Rosjan i wprowadził swoich ludzi (przeważnie Japończyków). Od lipca 2003 na czele GRU stoi Ponury Grabarz. W latach 2004-2008 GRU podlegało bezpośrednio pod Komisarza EWF i od tego czasu jest pozbawione wszelakiej autonomii. W roku 2008 ponownie włączone pod zwierzchnictwo Prezydenta EWF.

E) Osobami, które według oficjalnych danych miały kiedykolwiek jakiś wpływ na Extreme Wrestling Federation są: Felix Castro (jako Prezydent), Esmeralda Martinez (trzykrotnie jako Prezydent), Tommy Pain i John Hangman (jako Tymczasowi Komisarze Ludowi), Franciszek Aleksandrowicz Rokossowski (najpierw jako pełniący obowiązki Prezydenta, a później jako I Sekretarz KC EWF), Game (jako Przewodniczący Rady Nadzorczej EWF, później jako Przewodniczący Dyrektoriatu EWF, obecnie jako właściciel większości akcji) Tony Hogański (jako Komisarz EWF i później jako Ekstraordynaryjny Komisarz ds. Kwietniowej Anarchii III w Bhutanie) oraz Szakal (jako Komisarz EWF i Honorowy Komisarz EWF), Felipe Castro (jako Komisarz EWF).

F) Podstawy zarządzania EWF (gdyby kogoś to interesowało): EWF jako federacja wrestlingowa jest zarządzona przez EW Federation (dawniej EWF Corporation), której to Prezydentem jest Esmeralda Martinez. Twór ten należy do Grupy EWF (EWF Group) z siedzibą w, której prezesem jest imp. Game. EW Federation zarządzana przez Esmeraldę, Szakala i Felipe Castro posiada całkowitą wolność w kwestiach wrestlingowych i administracyjnych oraz raczej ograniczoną autonomię w sferze biznesowej.  

H) Lista osób aktualnie należących do kręgów władzy EWF.

-         imperator Game właściciel większościowego pakietu akcji, prezes Grupy EWF,

-         Esmeralda Martinez Prezydent EWF,

-         Dagmara Zielińska dyrektor do spraw administracyjnych, wiceprezydent EWF,

-         Pan Józef K. dyrektor do spraw marketingu, wiceprezydent EWF,

-         Felipe Felix Castro de Rosas komisarz EWF,

-         Szakal honorowy komisarz EWF, strażnik PCW Polish title.

28. Tony Hogański mimo swych wcześniejszych związków z komunistami jest zadeklarowanym monarchistą, a także patronuje skrajnie-prawicowym ruchom mającym na celu reaktywację PCW. Należy, więc uważać co się o nim mówi, bowiem jego wpływy sięgają daleko...

29. Stare Forum EWF, które z dniem 19.03.2007 zakończyło swą długą i wspaniałą karierę znajduje się tutaj.

30. UWAGA - Extreme Wrestling Federation jest wieczne i niepodzielne. Nigdy nie może zostać zamknięte, a każde zaprzestanie działalności jest traktowane automatycznie jako „zawieszenie na czas nieokreślony”.

31. UWAGA - tu możecie skontaktować się z szefostwem Extreme Wrestling Federation.

32. Jeżeli akceptujesz regulamin i chcesz zapisać się do EWF, kliknij tutaj.

 

Strona Główna