Mind Mower

 

 

Przydomki:

Kosiarz, Double M

 

Wiek:

36 lat

 

Entrance:

Po hali latają czerwone światła, których strumień pada na publikę. Drogę od wejścia do samego ringu oświetlają światła koloru niebieskiego. Pierwsza na halę wychodzi "Queen Double M", ubrana w obcisłą niebieską sukienkę, która dochodzi do ringu, jednak w momencie walki zawsze znika z hali. Dwa kroki za nią wychodzi skoncentrowany Mind Mower w towarzystwie Briana. Nigdy nie patrzy w stronę publiczności, na twarzy za to zawsze maluje się szyderczy uśmiech.

W tym samym czasie na telebimach pokazują się urywki z najistotniejszych momentów kariery Mowera (między innymi momenty odbierania pasów mistrozwskich, czy też zdjęcia zrobione podczas jego zsyłki na Syberię).

 

Historia:

Rozpoczynał karierę wrestlingu w szkole w Stanach Zjednoczonych. W jednej z mniejszych federacji został nawet mistrzem wagi ciężkiej jednak stracił pas na rzecz ciemnoskórego wrestlera z Nowego Jorku. Porażka ta zabolała Mowera tak, że wrócił do Polski i tu kontynuował karierę (a dokładnie w PCW). Później wielokrotnie zmieniał federacje, samemu również próbując stworzyć idealne miejsce walk. Ostatecznie poświęcił się EWF gdzie był trzykrotnym FTW Champem, a także TagTeam Champem. Poza tym jest jedną z nielicznych osób, które przetrwały zsyłkę na Sybir komunistycznych władz EWF i z powodzeniem powróciły do walk w federacji. W kwietniu 2005 roku zakończył karierę, po tym gdy jego pas przechwycił podczas walki jego przyjaciel, Jupiter.

 

Opis gimmicku:

Z natury Mower jest bardzo spokojną osobą. Agresje wzbudza w nim dopiero wejście do hali i widok innych zawodników. Szalenie ambitny dawno temu postawił sobie za cel bycie najlepszym. Jednak gdy w 2005 roku, podczas "Kwietniowej Anarchii" jego przyjaciel odebrał mu FTW Title postanowił opuścić szeregi EWF. Przez wiele lat trenował tylko dla własnej satysfakcji. Rozkręcił własny biznes. Stworzył w swoim rodzinnym mieście Poznaniu restaurację, PUB, a także siłownię. Ambicja jednak nie pozwoliła mu długo czekać. Wraz z rokiem 2009 postanowił wrócić i mimo 36 lat ponownie udowodnić, że jest najlepszy.

 

Wygląd:

Poza walkami wygląda zawsze elegancko (garnitur, kaszmirowy płaszcz, czarny kapelusz). Podczas walk zawsze ma ochraniacze na kolana i łokcie, przetarte spodnie jeansowe lekko nad kolano i czarną koszulkę z dwoma niebieskimi literami "M". Jest bardzo krótko ścięty, prawie, że łysy. Jego plecy ozdabia duży tatuaż z napisem "Mind moweR", zaś prawe ramię ozdobione ma podobizną diabła. Od niedawna na lewej piersi ma wytatuowaną podobiznę swojego byłego, tragicznie zmarłego managera, Sticka.

 

Nałogi:

Podczas wieloletniego szkolenia się w Stanach Zjednoczonych Mowerowi zbrzydła "niska kultura polska" - nienawidzi papierosów, taniego wina, wódki i piwa. Czasami lubi zapalić porządne cygaro. Uzależniony jest za to od dobrego whisky. Obrzydzenie w nim wzbudzają narkotyki.

 

Atrybuty:

Jego ulubionym atrybutem jest czarny kij bejzbolowy z wyrytymi literami "M M". Jednak nigdy z kijem nie wychodzi na walkę, przydaje mu się tylko podczas niektórych zajść poza główną areną. Przy różnego rodzaju rozgrywkach poza-ringowych przydają mu się także butelki po ulubionym trunku - whisky.

 

Życie codzienne:

Jeździ Mercedesem Klasy S, żyje wraz z żoną i 4-letnim synem we wspaniałym domu położonym 30 kilometrów od Poznania. Wraz ze swoim managerem i kolegą, Brianem, prowadzi w Poznaniu restaurację, PUB i siłownię. Z ciekawostek "Queen Double M", czyli swoista maskotka Mowera jest jego szwagierką, a w życiu prywatnym tajemniczą kochanką Briana.

 

Ekipa Mowera:

Brian - ciemnoskóry mężczyzna pochodzacy z Nowego Jorku, podczas walk Mowera w Stanach Zjednoczonych to właśnie Brian odebrał mu tytuł mistrza wagi ciężkiej jednej z pomniejszych federacji. Przyleciał do Polski w 2004 roku. Od tego czasu wiele razy ratował skórę Mowerowi wraz z byłym menagerem - św. p. Stickiem. Obecnie wraz z "Double M" kręci parę interesów w Poznaniu. Bardzo entuzjastycznie przyjął informację o powrocie do EWF. Podczas walk nie lubi się wtrącać, chyba, że na ringu pojawia się inny niezapowiadany gość. Wtedy opuszcza miejsce na widowni (które zajmuje na początku walki) i wkracza na ring. Prywatnie ojciec chrzestny "małego Mowera" i tajemniczy kochanek "Queen Double M".

Stick - były manager. Poznański huligan wychowany na ulicy. Osoba wierna i lojalna Mowerowi, która szła jak w dym za swoim przyjacielem. W zespole wrestlera był najbardziej topornym fighterem, ale zarazem najskuteczniejszym chłopakiem od czarnej roboty. Zginął w 2007 roku podczas udziału w nielegalnych walkach (na pewno chodzi o walki w klatkach, do dziś jednka Policja nie zdradza szczegółów).

Queen Double M - seksowna szwagierka Mowera. Początkowo z dwóch sióstr to ona wpadła w oko Mindowi, jednak charakterami zbyt do siebie nie pasowali. W końcu wybrał jej młodszą o rok siostrę, a "Księżna" została matką chrzestną ich dziecka. Jest typową maskotką ekipy Mowera, chroniona jak nikt inny w tym zespole. Tajemnicza kochnaka Briana.

 

Taunt:

Przed Mindhammerem: Mower staje w narożniku i krzyczy "Mindhammer is Mower-Power" rozdzierając swoją czarną koszulkę (o ile ją jeszcze ma)

Przed Devil End: Mower staje w samym narożniku, tyłem do lin i podeszwami kopie w słupek. Chwilę później z rozpędu atakuje rywala spearem i przechodzi do Liontamera.

 

Finisher:

Mindhammer (tradycyjny Jackhammer)

Devil End (pozostałość po poprzednim wcieleniu Mowera - spear + liontamer)

 

Pozostałe ulubione akcje:

The Lionsault, Double Powerbomb, Spinebuster, Pedigree

 

Ulubione powiedzonka:

"It's time for double M"

"Zrobię wszystko co mogę, by Twój pogrzeb był udany"

"Mindhammer is Mower-Power"

 

 

Sukcesy w EWF:

 

3 x EWF FTW Champion,

1 x EWF Tag Team Champion,

2 x PCW Polish Champion