Ponury Grabarz

 

 

Opis:

 

Grabarz to jedna z ważniejszych postaci w historii EWF, nawet mimo, że jako

wrestler nie osiągnął znaczących sukcesów. Debiutował już w 2000 roku w legendarnym Polish Championship Wrestling, gdzie był między innymi PCW Tag Team Champem. W 2001 przeszedł do PECW. Od czasu pewnego nieszczęśliwego wypadku w PECW kuleje na lewą nogę. Na Wrestlepaloozie III zadebiutował w EWF. Występy jego nie zakończyły się jednak większymi sukcesami. Znany był głównie jako zawodnik (a przynajmniej sam tak twierdził), któremu nie zależy na wygranej, a na zmiażdżeniu swojego przeciwnika. W roku 2002 ograniczył ilość walk, a wkrótce rozpoczął współpracę z Doktorem VooDoo, pomagając mu tworzyć słynną Dark Division.  

            W okresie Dark Division zasłużył się opracowaniem słynnego Automatu do VooDoo-Pepsi. Dwukrotnie udało mu się także zdobyć Dark title, nie walczył już jednak wtedy regularnie. Po wprowadzeniu komunizmu w EWF, Franciszek Aleksandrowicz Rokossowski zesłał go wraz z resztą Dark Division na Sybir. Powrócił kilka miesięcy później na osobistą prośbę Esmeraldy Martinez. Od 17.11.2002 r. zaczął pełnić rolę szefa GRU.

            Jako nowy szef GRU (oficjalnie I dyrektor Głównego Zarządu GRU). Za jego czasów GRU gruntownie zreformowano. Przede wszystkim oczyszczono z okrytych złą sławą Rosjan oraz działaczy komunistycznych. W międzyczasie pełnił wiele różnych funkcji. Był nawet prowizorycznym tłumaczem pierwszego (i jak dotąd jedynego) serbskiego wrestlera w EWF, Bory Vitezowicia. Oczywiście nie znając ani słowa po serbsku. Znany był także cały czas z posiadania swojej ulubionej koszulki „Kopię, bo lubię” i nieodłącznej łopaty. Po powrocie Game’a odwołany ze swej funkcji (23.02.2003) i przesunięty na stanowisko szefa służb ochrony Prezydenta EWF (w ramach GRU), a w centrali samego GRU na stanowisko III dyrektora Głównego Zarządu. 08.06.2003 GRU zostało zlikwidowane i przekształcone w Gwardię Prezydencką na czele z Ponurym Grabarzem (jako Naczelnym Wodzem Gwardii Prezydenckiej), która funkcjonowała później obok reaktywowanego GRU. 20.07.2003 wraz z utworzeniem Dyrektoriatu Gwardia przestała istnieć, a Grabarz został zwolniony z pracy. Jako lojalny współpracownik Esmeraldy Martinez był niewygodny dla nowej władzy.

            Wrócił 15.02.2004, gdy przez dwie gale (Wrestlepalooza LXXIX i LXXX) w zastępstwie Tony’ego Hogańskiego pełnił obowiązki komentatora. 24.10.2004 został powołany do Komisji Śledczej mającej na celu wyjaśnić tzw. „Aferę Bryndzola”. Komisarz Szakal (jako I dyrektor Głównego Zarządu GRU) powołał go też na stanowisko II dyrektora. 01.04.2007 po kolejnej reaktywacji EWF został ponownie powołany na stanowisko szefa GRU (znów jako I dyrektor Głównego Zarządu). Od tej pory (wraz ze swoją łopatą) dzielnie stoi na straży bezpieczeństwa wewnętrznego i publicznego w Extreme Wrestling Federation.  

 

 

Akcje:

 

Tombstone (finisher),

Gorilla Power Slam,

Boston Crab,

Headbutt,

Scissors Kicks,

Splash in the corner,

 

 

Funkcje pełnione w EWF (w kolejności chronologicznej):

- Szef GRU (I dyrektor Głównego Zarządu GRU): 17.11.2002 – 23.02.2003

- Szef Służb Ochrony Prezydenta (III dyrektor Głównego Zarządu GRU): 23.02.2003 – 08.06.2003

- Naczelny Wódz Gwardii Prezydenckiej: 08.06.2003 – 20.07.2003

- Komentator (Wrestlepalooza LXXIX i LXXX)

- Członek Komisji Śledczej ds. tzw. „Afery Bryndzola: 24.10.2004 – 19.12.2004

- II dyrektor Głównego Zarządu GRU: 10.10.2004 – 01.04.2007

- ponownie Szef GRU (I dyrektor Głównego Zarządu GRU): 01.04.2007 – do dziś

 

 

Sukcesy:

2 x EWF Dark Champion

1 x PCW Tag Team Champion