Bidam

 

 

Wzrost: 184 cm

Waga: 85 kg

Data urodzenia: 13.03.1981 r.

Miejsce urodzenia: Phenian (Pjongjang), Korea Północna

Miejsce zamieszkania: Karakorum, Mongolia 

 

 

Opis:

 

Bidam (nazwisko nieznane, sam też go nie zna) jest synem wysokiego oficera Północnokoreańskiej Armii Ludowej. W wyniku mniej lub bardziej wyimaginowanego spisku w wieku trzech lat został odseparowany od rodziny i zesłany do obozu dla wrogów ludu. W ciężkich warunkach spędził dzieciństwo, a każdy przeżyty dzień był sukcesem. Jego losy w Korei Północnej nie są znane. Wiadomo jedynie, że rząd Korei Ludowej uznał go w pewnym momencie za użytecznego i mógł opuścić obóz. Wiadomo także, że około roku 2002 udało mu się przedrzeć przez chińską granicę, a następnie przedostać się znów nielegalnie (z uwagi na to, że chińskie władze wyłapują uchodźców i zwracają ich Korei Północnej) przedostać się na terytorium Mongolii. Z tym krajem miał związać swą przyszłość i zamieszkać w lepiance niedaleko Karakorum.

 

Co zaskakujące Bidam jest człowiekiem wszechstronnie wykształconym (zna biegle kilka języków, w tym j. polski) i łatwo adoptuje się do zmieniających się warunków. W Japonii myślą, że jest Chińczykiem monarchistą, w Chinach że należ do tajskiej rodziny królewskiej, w Korei Południowej mają go za uciekiniera z Tybetu. Do Korei Północnej wrócić nie może, gdyż wydano tam na niego wyrok śmierci. Do Polski trafiał kilkakrotnie, gdzie jako mongolski kupiec handlował na wielu straganach w kraju (a handlował czym popadnie od warzyw przez pirackie kasety po taśmy z undergroundową białoruską sceną porno). Poprzez kontakt z Polakami z marginesu i imigrantami (Wietnamczykami, Ukraińcami itp.) połączył w sobie polski (wschodnioeuropejski) brak perspektyw z mongolską biedą. Z wrestlingiem zetknął się najprawdopodobniej w Japonii, lecz na ten temat nie ma wielu danych, nie istnieją żadne nagrania z walkami Bidama, nie wiadomo w jakich federacjach walczył ani kto go trenował. We wrześniu 2009 podpisał kontrakt z EWF.

 

Z reguły ubiera się w jakieś szmaty i wygląda jakby utrzymywał się jedynie ze wsparcia opieki społecznej. Nie ma samochodu, na taksówki go nie stać i do pracy będzie musiał albo chodzić pieszo albo dojeżdżać pociągami i komunikacją miejską. W Polsce nie ma domu i nie stać go na hotel, więc śpi gdzie popadnie, najczęściej w szafach. W Mongolii jest za to właścicielem kawałka stepu, ruin jakiegoś domostwa, komunistycznego bunkra i kilku dzikich wierzchowców. Gdyby nie był Azjatą to pewnie miałby też dorodną brodę, ale nim jest i problem zarostu nie jest u niego tak poważny. W kieszeni, zawinięty w jakąś wymiętą, brudną,  jedwabną chustę nosi północnokoreański Order za Zaszczytną Służbę. Miał też kiedyś kolekcję trzech mongolskich mieczy, ale jeden zgubił, drugi mu ukradli i ostał mu się tylko trzeci. Sprawia (i słusznie!) wrażenie dziwaka. Bardzo lubi jeść kurczaki. Jest zdolny do aktów dobroci, miłosierdzia i poświęcenia, ale także do najwyższej formy zła. 

 

 

Akcje:

Seorabeol [Rope hung cutter] - finisher

Seonggol [Hangman's Facebuster]

The Sands of Karakorum [Indian Deathlock]

Running European Uppercut

Spinebuster

Arm drag

Inverted Backbreaker

Reverse Implant DDT

Jawbreaker Lariat

Modified Camel Clutch

Release Dragon Suplex

Inverted Headlock Backbreaker

Headlock Driver

Jumping Kneelift

 

 

Sukcesy w EWF:

1 x EWF Daemusin Champion