Crash Martin

 

 

WZROST/WAGA

179 cm/85 kg

 

WIEK

22 lata

 

 

BILLED FROM

Crash pochodzi z północno-wschodniej części Polski, aczkolwiek ring announcer zapowiada go z „Miasta Chaosu”

 

NICKNAMES

„Chaos City’s Favourite Descendant”

„The Insane One”

„Master Of Insanity”

 

ENTRANCE THEME

Ozzy Osbourne – „I don’t wanna stop”

 

ENTRANCE

Nagle gasną światła, halę ogarnia niesamowita ciemność, nagle z głośników rozlega się jego entrance theme. Gdy instrumentalny wstęp się kończy, muzyka ucicha, a na rampie wybuchają strasznie jaskrawe i jakże rażące w oczy białe fajerwerki stylizowane na wybuch (wiedz, że Xplosive Warrior uwielbia pirotechnikę). Gdy światła powoli dochodzą do poprzedniego stanu, na rampie już stoi on. Głowa skierowana w dół, ręce skrzyżowane trzyma przy tułowiu. Theme zaczyna grać dalej, wtedy on się budzi ze snu. Szybkim ruchem podnosi głowę i jeszcze bardziej energicznie unosi skrzyżowane ręce w górze. Swoim trademarkowym uśmieszkiem wita publiczność, która karmi go heatem. Za nim na swoim wózku jedzie jego przyjaciel i zarazem manager – Stewie. Crash rozgląda się po trybunach, gdy znajduje się przy ringu, wtedy energicznie wchodzi na narożnik (w stylu Naturalsów – najpierw wskakuje na drugą linę, by z niej wskoczyć na narożnik), znowu krzyżuje ręce i rozgląda się ostatni raz po to by odebrać niezbędną mu dawkę sporego heatu.

 

GIMMICK

Crash lubi ciemne kolory, dlatego też w jego ubiorze dominuje czerń pomieszana z szarością. „The Insane One” ma kruczo czarne włosy, na twarzy lekkie ślady zarostu. Jego brązowe oczy wg niektórych pasują idealnie do jego czarnych wytartych z lekka spodni, jeszcze bardziej pasują do czarnych i bardzo błyszczących butów. Podczas entrance’ów Crash ma też na sobie skórzaną kurtkę, która swoim kolorem bardziej przypomina jakikolwiek odcień szarości, trzeba przyznać – jest stara.

Crash nie ma prostego charakteru. Ciężko go uszczęśliwić, niektórzy sądzą, że Crash nie jest zdolny do szczęście. To nieprawda, przecież Martinowi praktycznie nigdy nie znika uśmiech z twarzy. Tyle, że na ogół jest szyderczy uśmiech, który ma symbolizować to, że za kilka chwil kolejny rywal zostanie odprawiony z kwitkiem. Crasha obchodzi tylko to co z Crashem jest związane. Można uznać, że „It’s all about Crash Martin” jest jego mottem życiowym. Dlatego nie spodziewaj się, że on Ci pomoże – nie w tym życiu. Dlatego nie interesują go też żadne run-iny, czy inne interwencje – nie za to mu płacą, no chyba, że sytuacja może przynieść dla niego korzyść.

Tak, Insane One nie będzie załatwiać za Ciebie interesów, bo ma zbyt mało czasu by zagospodarować go dla siebie. Crash podchodzi do swojej pracy poważnie – w ringu wypluwa z siebie płuca, obija wszystkie kości tylko po to by odebrać później to co mu należne. Nie chodzi tu o pieniądze – Crash je lubi, ale bez przesady. Chodzi tu o podziw i szacunek. Brak respektu dla Crasha to rażący błąd… błąd, który niejednego już pogrążył. Martin w ringu jest brutalny i bezwględny. Pytasz się pewnie co może zrobić taki mikrus jak Crash? Może więcej niż Ci się zdaje. Crash lubi dominować w ringu, bez sentymentów i okazywania szacunku dla przeciwnika dokłada spot za spotem, akcja za akcją, Insane Driver za Insane Driverem tylko po to by przeciwnik poczuł bół, cierpienie i ogólny stan, którego nie chiciałbyś odczuć. To jest definicja wrestlingu wg Tego Niesamowitego.

Myślisz, że jesteś stiffowy – Crash jest bardziej stiffowy. Maksymalnie skupiony na swoim celu, przy okazji robi to co lubi robić – okrada innych z marzeń i nadziei, na to, że mają jakiekolwiek szanse na sukces. Przy okazji, jak to sam przyznaje na każdym kroku, odbiera to co mu należne, bo przecież jest tym jednym… „niesamowitym”. Crash nie zna umiaru w ringu – możesz stracić czucie w kończynach, a on i tak dobije Cię jednym ze swoich dopracowanych do perfekcji akcji. Martin uwielbia wykorzystywać na przeciwnikach cały swój moveset. Jemu zależy na tym by być najlepszym, bardziej niż się domyślasz.

 

STYL WALKI

High flying płynnie połączony z technicznym stylem. Crash ma niesamowitą przewagę oko w oko z przeciwnikiem, ma zajebiście dopracowany moveset, uwielbia katować innych swoimi driverami, gutbusterami, czy też suplexami.

 

 

FINISHERY (w kolejności od najważniejszego)

Totally Crashed 450 Splash (450 splash)

Head-On Collision (Straight jacket piledriver)

Shining wizard, poprzedzony odbiciem się od lin, wykonywany na przeciwniku znajdującym się na kolanach, bądź też siedzącym na krześle (i to niekoniecznie w hardcore matchach)

One-Armed Bandit (Fujiwara armbar)

 

MOVESET

Hard Way (Leaping reverse STO) – czasami wykonywany na narożnik, odsłonięty narożnik, bądź też krzesło umieszczone w narożniku

Insane Driver (Sitting Death Valley Driver) – najczęściej Crash wykonuje go w pobliżu narożnika, po czym wskakuje na narożnik i wykonuje Totally Crashed 450 splash

Insane Driver II (Back body drop obrócony w powietrzu w sitout scoop slam piledriver, bądź jak kto woli Michinoku Driver II) – używany jako kontra w momencie kiedy przeciwnik szarżuje na Crasha

Insane Driver III (Fisherman driver obrócony w single knee neckbreaker)

Chaos Cutter (Flipping release leg hook belly to back suplex obrócony w cutter)

Chaos City Clutch (Double underhook lock with bodyscissors, który poprzedza snap double arm DDT)

Kombinacja superkick/jumping twisting enzuigiri

Flipping leg hook single knee gutbuster

Springboard tornado DDT

Straight jacket double knee backbreaker

Snapmare obrócony w reverse DDT

Cross-legged fisherman suplex

Roundhouse kick

Bridging exploder suplex

Straight jacket suplex

Bridging dragon suplex

540 corkscrew senton

Cloverleaf

Springboard moonsault

Double foot stomp na głowę przeciwnika, który znajduje się na kolanach (w hardcore matchach Crash podstawia pod twarz przeciwnika krzesło, co sprawia, że przeciwnik staje się jeszcze bardziej zdemolowany)

 

MANAGER

Stewie – były tag team partner Crasha, obecnie nieaktywny z powodu poważnej kontuzji odniesionej jakiś czas temu podczas szalonego Anything Goes Matchu w jednej z garbage’owych federacji. Stewie od tej pory chodzi o kulach (bądź jeździ na wózku), ma na nodze gips. Stewie jest wiernym przyjacielem Crasha, można na niego liczyć, mimo że jest trochę nierozgarnięty, w dodatku lubi palnąć głupotę kompletnie nieadekwatną do sytuacji. Stewie jest przydatny w wielu sytuacjach, choćby wtedy kiedy walka wymyka się spod kontroli – wtedy celne uderzenie kulą w czoło oponenta zawsze się przydaje. Stewie jest nieodłącznym kompanem Crasha, więc jeżeli Martin ma zaraz walkę – zapewne znajdzie się tam i Stewie.

 

TAUNTY

Ulubionym tauntem Crasha jest podniesienie skrzyżowanych rąk do góry – jak można zaobserwować w movesecie Crasha jest dużo akcji w których właśnie przeciwnik ma skrzyżowane ręce.

 

CATCHPHRASE

„Doomsday’s coming” – używany jako zwieńczenie speechu przed walką

 

 

Sukcesy w EWF:

1 x Puchar Szczęściarza (Edycja VI)